• Morgenmiddag staat er voor ons vlaggenschip een thuiswedstrijd op het programma. In aanloop naar de derby van volgende week, trekken onze mannen op eigenveld ten strijde tegen F.C. Zuidwolde. Zoals bij de heenwedstrijd geschreven ontvangen we, door een fusie, de jongste club uit de competitie. De nog geen jaar oude club maakt tot op heden een uitstekend eerste seizoen mee. De Zuidwoldenaren vinden we terug op een gedeelde 3e plaats met IJ.V.V. en staan een punt achter op nummer 2 A.S.C. ’62, maar een gooi naar het kampioenschap lijkt er door de straatlengte voorsprong van C.S.V. ’28 niet in te zitten. De zwart-blauwen zijn sinds de hervatting van de competitie ongeslagen. Bij de hervatting werd er op bezoek bij directe concurrent A.S.C. ’62 een punt uit het vuur gesleept (3-3), in de twee daaropvolgende wedstrijden werd er op eigenveld gelijk gespeeld tegen de Weide (1-1) en een magere overwinning geboekt op degradatiekandidaat Z.A.C. (1-0).

    Ons vlaggenschip kon vorige week geen goed vervolg geven aan de voetbalshow een week eerder tegen S.V. Marknesse (6-1). Op bezoek bij De Weide beleefden de Groen-Witten een offday, waarbij de score met 4-0 nog enigszins laag uitviel. Waar er op eigenveld lustig oplos werd gecombineerd en de ene naar de andere goede aanval viel te noteren, zo hadden onze mannen in Hoogeveen de grootste moeite om elkaar te vinden en kwamen we regelmatig een stap te laat. De uitglijder betekent dat de mannen van Berry Mulder voorlopig zijn afgehaakt bij de subtop en de tweede periode uit het zicht is verdwenen. Het is voor onze mannen zaak om het goede gevoel van de vorige thuiswedstrijd te hervinden en als eenheid ten strijde te trekken, zodat de achtervolging met de subtop kan worden ingezet en de ploegen onder ons niet de illusie krijgen dat we nog te achterhalen zijn. Met een bezoek van de nummer 4 zal het zeker geen makkelijke middag worden, en daarbij zullen onze verdedigende stellingen vooral Jovanni van Dijk (8) en Janou van Veen (7) in de gaten moeten houden, die samen goed zijn voor 15 doelpunten. Een goed resultaat en met vol vertrouwen naar de derby toeleven is van groot belang, maar met de derby in het achterhoofd zal er ook met verstand ten strijde getrokken moeten worden, zodat er niet tegen een onnodige schorsing wordt aangelopen.

    We zijn morgen voor zowel de F.C. als haar voorgangers, de eerste keer gastheer voor de gasten uit Zuidwolde. In de heenwedstrijd aan het begin van het seizoen waren de Zuidwoldenaren met 2-0 te sterk. Bent u benieuwd hoe onze mannen het er morgenmiddag vanaf brengen, kom dan onze mannen aanmoedigen.

    “Hup Zwolsche Boys”