• Voorbeschouwing Zwolsche Boys – S.C. Rouveen

    Morgenmiddag staat er een thuiswedstrijd op het programma, waarin ons vlaggenschip het opneemt tegen S.C. Rouveen. Onze gasten van morgen zijn de laatste jaren steevast terug te vinden in de (sub)top van de competitie, maar beleven tot op heden een teleurstellend  seizoen mee, waardoor er gestreden moet worden voor lijfsbehoud. De benarde situatie van de Rouveeners komt door een lange periode zonder driepunters. De groenhemden wachten net zoals ons vlaggenschip sinds 22 november op een overwinning, toen op eigenveld de huidige nummer drie M.S.C. werd overklast met 5-0. Sinds de winterstop is het stuivertje wisselen qua uitslagen. Van de vijf gespeelde wedstrijden eindigden er drie in een gelijkspel en tweemaal werd er verloren. Uit de laatste drie wedstrijden werden er twee punten gesprokkeld. Zo werd op bezoek bij A.S.C. ’62 tot tweemaal toe een achterstand omgebogen (2-2), en stond er vorige week eenzelfde uitslag op het scorebord na een 0-2 achterstand tegen De Weide. Tussendoor kwam koploper IJ.V.V. nog op bezoek en zoals een kampioensploeg betaamt, gingen de IJsselmuidenaren er in extremis alsnog vandoor met de drie punten (1-2).

    Voor ons vlaggenschip pakken de donkere wolken zich steeds meer samen en verkeren we in hevig noodweer. Waar we na het gelijke spel bij F.C. Zuidwolde nog hoopvol gestemd waren, dreigen we door de uitslagen van de afgelopen weken voortijdig kopje onder te gaan. In de laatste drie duels, allen tegen directe concurrenten, lukte het onze mannen niet om de tegenstander te bedwingen en zagen we de concurrenten steeds verder weg lopen. Vorige week trokken we nog vol goede moed ten strijde tegen de ploeg die kortste bij stond, v.v. Bergentheim. In een niet al te hoogstaande wedstrijd waren we in de eerste net iets minder dan de Bergentheimers. De bal was nog maar kort daarvoor aan het rollen gebracht, toen de wedstrijd binnen luttele beslist werd door de leidsman, die de gastheren een goedkope 11 meter trap gunde. De groenhemden konden vervolgens verder uitlopen en Nelson Ohalem wist voor de Boys nog een doelpunten te maken (5-1).

    De Boys en de groenhemden uit Rouveen gingen 8 maal eerder de strijd met elkaar aan  op Zwolse bodem. In de eerdere ontmoetingen werd nog nooit de punten gedeeld. Eén van de vier overwinningen werd geboekt in het seizoen 2018/19. Onze gasten eindigden dat seizoen op een keurige 2e plaats, maar waren die middag, door doelpunten van Yavuz Özdemir 2x en Rolf Haaksema, niet opgewassen tegen de Boys die als 5e eindigden. In de heenwedstrijd voor de winterstop toonden de Boys in de tweede helft veerkracht. Na een 2-0 ruststand wisten Max Streppel en Benjamin Wever de score gelijk te trekken (2-2).

    Komt morgen allen onze mannen aanmoedigen, zodat Groen-Wit zal zegevieren.

    “Hup Zwolsche Boys”